כאייל תערוג על אפיקי מים
טרנד המקוואות המפוארים כובש את המדינה: מאות מקוואות טהרה לנשים שופצו ופותחו בשנים האחרונות ברחבי הארץ, בסטנדרטים גבוהים במיוחד. השר מרגי: "שירותי הדת שודרגו בצורה משמעותית".
אברהם בן חייםמדיניות השר לשירותי דת יעקב מרגי לאפשר למועצות הדתיות והרשויות המקומיות לפתח ולשפץ מבני דת ומקוואות באמצעות תקצוב ישיר למועצות הדתיות הוכחה כהצלחה. בנייה ושיפוץ מבני הדת עלו באופן משמעותי ובנוסף נרשמת מגמה שהתרחבה בשנים האחרונות בדרישה לשיפוץ ובניית מקוואות מפוארים בסטנדרטים גבוהים. 


בנוסף לסיוע שמעניק המשרד לשירותי דת אנו נחשפים למגמה חיובית של נדיבי עם המתגייסים להשתתף במימון הקמת המקוואות המפוארים כגון עמותת אורם-מקוואות שהחלה בפרויקט שיפוץ מקוואות רבים בערים ויישובים ברחבי הארץ וכך בשנים האחרונות, שופצו ונבנו בערים רבות מקוואות מפוארים ביישובים, הר אדר, כפר תבור, קריית ים, חבל מודיעין, כרמיאל, תל אביב, ועוד...


לאחרונה סייר השר לשירותי דת יעקב מרגי יחד עם צוות לשכתו ביישובי חבל מודיעין ועמד מקרוב על נושא שירותי הדת. יחד עם ראש מועצת חבל מודיעין, מר שמעון סוסן, בכפר טרומן, ביישוב גמזו, בכפר רות, ובבית הספר התורני "למען אחי" השייך למעיין החינוך התורני.


בביקורו בבית הספר התורני ביקש  לעמוד מקרוב על העשייה הרבה במוסד וההקפדה על חינוך ודרך ארץ והופתע לטובה. לאחר קבלת פנים חמה וברכתם האישית של תלמידי בתי הספר נשא השר מרגי דברים והדגיש שמסירות הנפש שיש להורים, למורים ולילדים הינו לשם דבר וכי יש צורך למקם את המוסד לאחר שנים של תלאות במבנה של קבע שיאפשר את גידולו והתפתחותו. ראש המוסדות הרב שמואל גבאי, שנלווה אף הוא לסיור, הודה מקרב לב לשר ולראש המועצה על תרומתם הרבה לקידום המוסדות שבאחריותו.


ביישוב כפר רות ביקר השר מרגי במקווה טהרה הטעון שיפוץ דחוף. נציגי היישוב הוסיפו כי "גודלו של המקווה אינו יכול להכיל את כמות המשתמשים בשירותיו". השר מרגי הצהיר כי הוא שמח ששירותי הדת שודרגו בשנים האחרונות בצורה משמעותית בכל רחבי הארץ והמענה לבקשות נעשה בצורה יעילה ומקצועית. השר מרגי עדכן את נציגי היישוב כי באפשרותם להגיש בקשה לשיפוץ למשרד לשירותי הדת ובשיתוף נדיב שגויס בו במקום לטובת הנושא, מתוכננת בימים אלו הרחבה ושיפוץ מקווה מפואר לרווחת התושבים". יצוין כי בלשכת השר מונה יועצו יאיר עוז כאחראי על הנושא ופועל במסירות על מנת לסייע למועצות הדתיות לקדם את מדיניות השר.


במהלך הסיור השתתף השר מרגי בחנוכת מקווה טהרה ביישוב גמזו בהשתתפות ראש המועצה הדתית-מר משה מעטוף, ראש המועצה מר שמעון סוסן ונציגי המועצה וכן הרב אהרון בוטבול הרב האזורי .


סיור נוסף התקיים לאחרונה בקריית ים בהשתתפות השר מרגי, בו נחנך מקווה טהרה מפואר במעמד הרב הראשי לישראל הראשל"צ שלמה עמר שליט"א, הרב יוסף הלוי רבה הראשי של קריית ים, ראש העיר עו"ד שמואל סיסו, עמי אילוז יו"ר המועצה הדתית ונבחרי הציבור. המקווה שופץ ונחשב לאחד המקוואות המפוארים בארץ וביצוע עבודות התשתית כלל החלפת צנרת, ריהוט, ואביזרים בעלות של מאות אלפי שקלים. ראש העיר הודה בדבריו לשר מרגי על אישור תקציב למקווה נוסף בעיר קריית ים המתווסף לבנייתם של שתי מקוואות נוספים אשר בקרוב תונח אבן פינה לבנייתם ויו"ר המועצה הדתית עמי אילוז שפועל ללא לאות למען שירותי הדת באזור.

גלריית תמונות